Projekt

Den otevřených dveří v ERGO Aktiv, o.p.s. a polévka, co léčí mrtvici z restaurace Amaryla

23. listopadu 2017 

Přijďte se podívat, jak to v centru neurorehabilitace ERGO Aktiv vypadá, potkejte se s těmi, kterým náš tým pomáhá a ochutnejte skvělou Marokánskou vegetariánskou polévku, kterou pro vás u této příležitosti připraví Maxim Semenčukov z restaurace Amaryla. V rámci Dne otevřených dveří proběhne i malá konference na téma “Hodnoty a nečekané životní změny a jejich dopad na životní priority v kontextu neurorehabilitace”, workshopy či divadelní představení klientů. Přihlášení do programu a více informací najdete na www.ergoaktiv.cz.

Polívková smršť je benefiční akcí neziskové společnosti ERGO Aktiv  – centra neurorehabilitace pro osoby se získaným poškozením mozku. 

 Naše klienty učíme, jak se o sebe postarat, a z této myšlenky také vznikl v roce 2015 jedinečný projekt s velkým P, Polívková smršť. Tato benefice spojuje gastronomický zážitek s veřejnou sbírkou, z jejíhož výtěžku poskytujeme péči těm klientům, kteří si ji nemohou zaplatit z vlastních zdrojů. Projekt se těší podpoře nejen špičkových šéfkuchařů jako Roman Paulus, Marek Fichtner, Filip Sajler či Jan Wiesner, kteří pro nás vaří skvělé polévky, ale mnoha dalších partnerů a známých osobností.

Ve dnech 2. – 5.10. 2017 proběhla již šestá Velká Polívková smršť na pěší zóně na Andělu. Podařilo se nám na rehabilitaci lidí se získaným poškozením mozku získat prodejem polévek 45 760,- kč. Děkujeme všem, kteří nás podpořili, vaší pomoci si vážíme.

Polívkové menu Anděl

Pondělí 2. října
10:00 – 18:00 Roman Paulus z Radisson Blu Alcron – Petrželový krém s kokosovým mlékem
10:00 – 14:00 Sezio Restaurant – Tomatová polévka z pečených rajčat s bazalkou

Úterý 3. října
10:00 – 18:00 Patrik Šándor z Umami Sushi – Miso s houbami naměkko, jarní cibulkou a řasami wakame
13:00 – 18:00 Lokal Blok – Špenátový krém
10:00 – 13:00 Sezio Restaurant – Čočková polévka

Středa 4. října
10:00 – 18:00 Jan Wiesner z hotelu Marriott – Kukuřičný chowder s kokosem a koriandrovým olejem
10:00 – 14:00 Lokal blok – Minestrone polévka

Čtvrtek 5. října
10:00 – 14:00 Jan Hatchbach z Panorama hotel Prague -Bramboračka
10:00 – 14:00 Ondřej Panoš z Etnosvět restaurace – Dýňový krém se zázvorem
14:00 – 18:00 Sezio Restaurant – Cibulačka

Přijďte si dát některou ze skvělých polévek, na stánku si kupte krásnou dřevěnou lžíci nebo pošlete DMS za 30 Kč ve tvaru DMS CHUTKZIVOTU na tel. číslo 87 777.

Pokud budete mít štěstí, můžete se u stánku setkat s milovnicí polévek a zdravého životního stylu, herečkou Míšou Maurerovou.

Za záštitu a finanční podporu Polívkové smršti děkujeme Městská části Praha 5 v čele se starostou Ing. Pavlem Richterem.

Sponzoři

Za partnerství a sponzoring našich akcí děkujeme:

Kuchaři

 

 

 

Spolupracujeme s šéfkuchaři:

Média

Videa o společnosti ERGO Aktiv a akcích Polívkové smršti:

 

 

První polévka, která léčí mrtvici – pozvánka

První polévka, která léčí mrtvici, už dnes na Andělu! Marek Fichtner z Augustine Restaurant and Bar pro vás připravil ciznovou se šafránem, tak přijďte ochutnat a zároveň udělat dobrý skutek 🙂

Zveřejnil(a) Polívková smršť dne 20. únor 2017